ASPER TIMING

KUNINGAMÄE KARDIRADA


1962. aastal Põltsamaa meeste Hans Kulpi, Kalju Tomikase ja teiste algatusel Eesti esimene spetsiaalselt kardispordi tarbeks valminud kardirada Kuningamäel (reservlennuvälja territooriumil), ühtlasi ka esimene kardirada kogu tolleaegses Nõukogude Liidus! Algus aastatel oli raja pikkuseks 380 m, pikendati 400 meetriseks ja peale mitmeid rekonstrueerimisi on 850 meetri pikkune. 2004 aasta maist on Kuningamäe rajal ka hobikardisõidu võimalus. Tänase Kuningamäe kardiraja on kardispordi tarbeks väga palju hoidnud ja arendanud Peeter ja Tähte Kallasmaa. Tänu neile võib Kuningamäe kardirada pidada Eesti üheks parimaks kardispordi võistluspaigaks. 

Ringraja pikkus: 850 m
Laius: 8-11 m
Asukoht: Kuningamäe, Põltsamaa vald, Jõgevamaa
GPS: 58°39'12.2"N 25°56'48.4"E
Valmis: 1962 mai kuus (Renoveeriti 2003)
Sõidusuund: vastupäeva
Maksimaalne startijate arv: 32
Web: www.kuningamae.ee
Raja projekteerija:
Pole position:
vasak


Foto: Tõnis KRIKK

EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID KUNINGAMÄE KARDIRAJAL:

Cadet
45.889 (66,683 km/h) Theodor TOOBAL, EST, DHR Estonia, Tony Kart, Vortex 18.08.2018 (RACE)
46.109 (66,364 km/h) Theodor TOOBAL, EST, DHR Estonia, Tony Kart, Vortex 18.08.2018 (QUALIFY)

Micro 60
41.519 (73,701 km/h) Tõnis-Johannes TOOMINGAS, EST, TARK Racing, BirelART, TM 08.06.2019 (RACE)
41.055 (74,534 km/h) Tõnis-Johannes TOOMINGAS, EST, TARK Racing, BirelART, TM 08.06.2019 (QUALIFY)

Mini 60
39.765 (76,952 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, Parolin, TM 18.08.2018 (RACE)
39.554 (77,363 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, Parolin, TM 18.08.2018 (QUALIFY)

Rotax MiniMax
38.751 (78,966 km/h) Artur PLOOM, EST, R24 Motorsport, Tony Kart 17.06.2011 (RACE)
38.718 (79,033 km/h) Artur PLOOM, EST, R24 Motorsport, Tony Kart 17.06.2011 (QUALIFY)

X30 Senior
36.462 (83,923 km/h) Mattias VAHTEL, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 18.08.2018 (RACE)
36.268 (84,372 km/h) Siim LEEDMAA, EST, AIX Racing, Tony Kart, IAME 19.08.2017 (QUALIFY)

Rotax Junior
36.373 (84,128 km/h) Tristan VIIDAS, EST, AGS Racing, CRG 27.06.2009 (RACE)
36.119 (84,533 km/h) Mauris PÕLDMA, EST, AGS Racing, Tony Kart 08.08.2015 (QUALIFY)

Rotax Masters
36.268 (84,372 km/h) Priit SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 18.08.2018 (RACE)
36.044 (84,896 km/h) Priit SEI, EST, AGS Racing, Kosmic 08.08.2015 (QUALIFY)

X30 Junior
36.070 (84,835 km/h) Rimmo KADAPIK, EST, AIX Racing, Tony Kart, IAME 18.08.2018 (RACE)
36.150 (84,647 km/h) Rimmo KADAPIK, EST, AIX Racing, Tony Kart, IAME 18.08.2018 (QUALIFY)

Rotax Max
35.974 (85,061 km/h) Aavo TALVAR, EST, Talvar Racing, Tony Kart 08.08.2015 (RACE)
35.783 (85,515 km/h) Aavo TALVAR, EST, Talvar Racing, Tony Kart 08.08.2015 (QUALIFY)

Rotax DD2
35.991 (85,021 km/h) Mario VENDLA, EST, AGS Racing, BirelART 27.06.2015 (RACE)
35.706 (85,700 km/h) Henrijs GRUBE, LAT, RB Sport, Sodi 27.06.2015 (QUALIFY)

OK Junior
35.387 (86,472 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, BirelART 08.06.2019 (RACE)
35.588 (85,984 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, BirelART 08.06.2019 (QUALIFY)

OK
34.988 (87,459 km/h) Randel-Erik EVESTUS, EST, TARK Racing, BirelART 08.06.2019 (RACE)
35.067 (87,262 km/h) Randel-Erik EVESTUS, EST, TARK Racing, BirelART 08.06.2019 (QUALIFY)

KZ2
34.520 (88,644 km/h) Simo PUHAKKA, FIN, CRG S.p.A., CRG, Maxter 18.09.2016 (RACE)
34.297 (89,221 km/h) Sten Dorian PIIRIMÄGI, EST, AIX Racing, Energy, TM 18.09.2016 (QUALIFY)

* * * * *

PROKART EESTI KV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID KUNINGAMÄE KARDIRAJAL:

Cadet
47.768 (64,060 km/h) Samuel LOITLOO, EST, Gear Racing, Zanardi 30.06.2018 (RACE)
47.922 (63,854 km/h) Samuel LOITLOO, EST, Gear Racing, Zanardi 30.06.2018 (QUALIFY)

Retro N
44.907 (68,141 km/h) Aadu KROON, EST, IVR Racing 04.05.2019 (RACE)
44.361 (68,980 km/h) Anti KIIVER, EST 30.06.2018 (QUALIFY)

Retro Minsk
41.677 (73,422 km/h) Urmas PAJUMETS, EST 04.05.2019 (RACE)
42.935 (71,271 km/h) Fred KESA, EST, CRG 04.05.2019 (QUALIFY)

Micro 60
41.668 (73,438 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, BirelART, TM 04.05.2019 (RACE)
41.424 (73,870 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, BirelART, TM 04.05.2019 (QUALIFY)

Raket
41.561 (73,627 km/h) Arturs MARTINSONS, LAT, IVR Racing, Tony Kart 30.06.2018 (RACE)
41.782 (73,237 km/h) Arturs MARTINSONS, LAT, IVR Racing, Tony Kart 30.06.2018 (QUALIFY)

Rotax MicroMax
41.209 (74,256 km/h) Hugo Markus KALDMA, EST, AGS Racing, Tony Kart 27.06.2015 (RACE)
41.193 (74,284 km/h) Hugo Markus KALDMA, EST, AGS Racing, Tony Kart 27.06.2015 (QUALIFY)

Mini 60
39.990 (76,519 km/h) Mark DUBNITSKI, EST, DHR Estonia, Kart Republic, TM 04.05.2019 (RACE)
39.752 (76,977 km/h) Mark DUBNITSKI, EST, DHR Estonia, Kart Republic, TM 04.05.2019 (QUALIFY)

Rotax MiniMax
38.622 (79,229 km/h) Karl Markus SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 27.06.2015 (RACE)
38.636 (79,201 km/h) Karl Markus SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 27.06.2015 (QUALIFY)

Retro CZ
37.352 (81,923 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST 18.08.2018 (RACE)
37.680 (80,985 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST, CRG, Tabasalu Kardiklubi 04.05.2019 (QUALIFY)

Rotax Junior
37.333 (81,965 km/h) Tomass STOLCERMANIS, LAT, RM Latvia, Kosmic 04.05.2019 (RACE)
37.308 (82,020 km/h) Tomass STOLCERMANIS, LAT, RM Latvia, Kosmic 04.05.2019 (QUALIFY)

TAG 125 40+ / Rotax 40+
36.934 (82,850 km/h) Ivar VEERUS, EST, Zanardi 27.06.2015 (RACE)
36.984 (82,738 km/h) Tarvi VIIK, EST, Tony Kart 27.06.2015 (QUALIFY)

DD2 Open Masters
36.760 (83,243 km/h) Vahur VENE, EST, Heveko Racing, Kosmic 01.07.2017 (RACE)
36.429 (83,999 km/h) Priit SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 30.06.2018 (QUALIFY)

TAG 125 Open Junior / Rotax Junior Open
36.600 (83,607 km/h) Karl-Markus SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 01.07.2017 (RACE)
36.815 (83,118 km/h) Kardo TAMM, EST, Tony Kart 27.06.2015 (QUALIFY)

X30 Junior
36.526 (83,776 km/h) Oskar MÄNNAMETS, EST, AIX Racing, Tony Kart, IAME, Komet 04.05.2019 (RACE)
36.552 (83,716 km/h) Ruben VOLT, EST, DHR Estonia, FA Kart, IAME, Komet 04.05.2019 (QUALIFY)

Rotax Senior
36.358 (84,163 km/h) Dominik SINKEVITS, EST, AGS Racing, Kosmic 04.05.2019 (RACE)
36.205 (84,519 km/h) Dominik SINKEVITS, EST, AGS Racing, Kosmic 04.05.2019 (QUALIFY)

X30 Senior
36.286 (84,330 km/h) Jan KALMET, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME, Komet 04.05.2019 (RACE)
36.128 (84,699 km/h) Jan KALMET, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME, Komet 04.05.2019 (QUALIFY)

TAG 125 Open / Rotax Senior Open
36.267 (84,374 km/h) Kristjan SALVET, EST, Zanardi 27.06.2015 (RACE)
36.216 (84,493 km/h) Kristjan SALVET, EST, Zanardi 27.06.2015 (QUALIFY)

DD2 Open
36.233 (84,453 km/h) Christopher LILLEORG, EST, IVR Racing, Kosmic 04.05.2019 (RACE)
35.943 (85,135 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, Tony Kart 30.06.2018 (QUALIFY)

Rotax DD2 Masters
36.162 (84,619 km/h) Ilja ALOSKINS, LAT, Team Victoria, Tony Kart 04.05.2019 (RACE)
36.121 (84,715 km/h) Priit SEI, EST, AGS Racing, Tony Kart 04.05.2019 (QUALIFY)

Rotax DD2
35.722 (85,661 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, BirelART 04.05.2019 (RACE)
35.549 (86,078 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, BirelART 04.05.2019 (QUALIFY)

KZ2 Pro
35.487 (86,229 km/h) Rando HANSON, EST, Kaspar Kallasmaa Racing, CRG, TM 04.05.2019 (RACE)
35.403 (86,433 km/h) Rando HANSON, EST, Kaspar Kallasmaa Racing, CRG, TM 04.05.2019 (QUALIFY)

KZ2 Open
35.278 (86,740 km/h) Jakob Mattias OJA, EST, AIX Racing, Tony Kart, TM 04.05.2019 (RACE)
34.943 (87,571 km/h) Jakob Mattias OJA, EST, AIX Racing, Tony Kart, TM 04.05.2019 (QUALIFY)

* * * * *
KUNAGISTE EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID KUNINGAMÄE KARDIRAJAL:

Juku
53.47 Tauri Saupõld, EST, Ergon KT 1995

Pioneer
51.95 Kunnar Klettenberg, EST, Võhma Kart 1994

Kadett-Junior
46.72 Tanel Burmakin, EST, Ergon KT 1995

Junior
45.48 Gert Aasmäe, EST, Saduküla 1994

Vormel CZ
44.85 Ahti Sei, EST, Saduküla 1993

Micro
42.673 (71,708 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart 18.06.2011 (RACE)
42.563 (71,893 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart 17.06.2011 (QUALIFY)

Junior-B
42.44 Meelis Kingu, EST, Norma 1993

Kadett
42.07 Lauri Telling, EST, Saduküla 1996

Raket
41.016 (74,605 km/h) Jüri VIPS, EST, Liqui Moly Roli Team, Tony Kart 18.06.2011 (RACE)
40.735 (75,120 km/h) Jüri VIPS, EST, Liqui Moly Roli Team, Tony Kart 17.06.2011 (QUALIFY)

M-125
40.53 Hanno Rajamets, EST, Haabersti KT 1995

Vormel B
40.01 Aron Loomets, EST, Petri Trade 1993

Vormel Super A
39.01 Karel Seppa, EST, Walter TRT 1996

R-100/ICA-Junior
38.39 Indrek Teppan, EST, Walter TRT 1996

Vormel C/ICC
38.12 Margus Leotoots, EST, Paide Kart 1996

Yamaha
38.095 (80,326 km/h) Karel Vergi, EST, M.K.E Motorsport 24.09.2005 (RACE)
38.418 Madis Täht, EST, Vihur Team 24.09.2005 (QUALIFY)

ICA
37.942 Madis Laiv, EST, Paide Kart 14-15.06.2002 (RACE)
37.895 Martti Pietilä, FIN, PP Racing 14-15.06.2002 (QUALIFY)